Áčka série prohraných zápasů se protáhla na pět utkání

14.10.2008, Zdeněk Pleva

Ždírecká série porážek se protáhla na pět utkání

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou prohráli v divizi popáté za sebou. Počtvrté v řadě navíc nevstřelili gól a na vítězství čekají už sedm kol. „Taková bilance vyznívá v křečovitý herní projev, a to je náš případ. Musíme dál poctivě pracovat a nepříjemnou situaci zlomit,“ říká trenér nováčka Richard Zeman.

Ždírec – Třebíč 0:2 (0:0)

Góly: 74. Koníř, 90. (+2) Karásek. Rozhodčí: Sláma (Žďár), ŽK: 2:1, ČK: 1:0 (75. Kysilko). Diváci: 250. Ždírec: Hlavoněk – Kysilko, Klupka, Hanovec – Buriánek (55. Hanousek), Carda, Čalkovský, Smejkal (63. Sobotka), Šnobl (83. Hromádka) – Kolouch, Procházka.

Ždírečtí před derby Vysočiny doufali v návrat futsalisty Romana Mareše, Češi ovšem měli v Brazílii problémy s letenkami a z mistrovství světa se vrátili až v neděli v noci. Hosté ve Ždírci vsadili na trpělivou obranu s jediným vysunutým, ale nebezpečným útočníkem Pospíchalem, který v konci prvního a na začátku druhého poločasu orazítkoval břevno. Pod tlakem nepřesně hrající Dekora se po přestávce zvedla a vynutila si dvacetiminutový tlak, při němž gól visel ve vzduchu. Procházka s Hanouskem hlavičkovali v dobrých pozicích těsně vedle, Čalkovského technickou střelu vytáhl Beer a při pokusu Koloucha ho zachránila tyčka. Rozhodnutí přinesla 74. minuta, kdy se z přímého kopu od levé postranní čáry parádně trefil třebíčský kapitán Ivo Koníř. Vzápětí byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Kysilko. Domácí se i v deseti vrhli do útočení a Sobotka pět minut před koncem trefil břevno. Totéž se povedlo v úplném závěru hostům, jimž zpečetil tři body ve druhé minutě nastavení střídající Karásek.