SK DEKORA ,,B" vede okresní přebor

13.10.2008, Zdeněk Pleva

Lipnice – Ždírec „B“ 0 : 3 ( 0 : 1)

Sestava : Semelka – Polánský, Havelka, Pleva, Doležal ( 60.min. Mikulecký ) – Bílek, Jiří Matějka,

Jan Matějka, Blažek ( 88.min. Petruželka ) – Máša ( 85.min. Veselský ), Sklenář. Rozhodčí : Sojka ŽK : 3 : 3 Diváků : 70

Přímý souboj o čelo tabulky nabídlo utkání 10.kola v Lipnici nad Sázavou. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že musíme ubránit nebezpečné standartky a pokoušet se rychlými brejky zaměstnávat obranu domácích. Kdo pochyboval o síle Lipnice v útočné fázi, procitnul už v 1.minutě. dlouhý aut do vápna prodloužil Čeleda hlavou na Valentu a ten trefil břevno. Za chvíli si netakticky počínal při bránění Polánský, čehož využil Valenta, který postupoval ze strany sám na Semelku, ale zakončení se mu nepovedlo. V 5.min. uhodilo na druhé straně, na vápně byl faulovaný Sklenář a Jirka Matějka nedal z přímého kopu domácímu brankáři šanci – 1 : 0. Ve 13.min. kopal přímý kop Jan Matějka, ale Němec v domácí brance tentokrát střelu vyrazil. Za minutu kopal přímý kop domácí Čeleda, ale jeho bomba mířila vysoko nad. Ve 22.min. vyřešil velký závar ve svém vápně Semelka. Od 30.min. se začali dostávat domácí ve snaze vyrovnat vysokými balóny do vápna hostů. Ve 35.min. olízl přímý kop Kučírka ze 30-ti metrů břevno. Za dvě minuty zaváhal mladý Doležal, ale domácí zakončili rychlý brejk naštěstí vedle. Konec poločasu patřil hostům, ale dva nadějné brejky nedokázali úspěšně zakončit. Druhý poločas zahájili hosté aktivně. V 50.min. hlavičkoval Bílek po přímém kopu Jana Matějky těsně nad. Za tři minuty vyrazil domácí golman střelu Máši s námahou na roh. V 59.min. střílel nebezpečně domácí Bárta, Semelka však zasáhl výborně. Lipnice ve snaze vyrovnat otevírala zadní vrátka, což byla voda na mlýn rychlíkům Blažkovi s Mášou. V 64.min. postupoval sám na brankáře Máša, ale neprostřelil ho. Za dvě minuty se vlevo uvolnil Bílek a po jeho centru trefil Blažek hlavou břevno. Potom začali tlačit opět domácí. Do vápna hostů, létal jeden vysoký balón za druhým, ale hostující hráči se překonávali v obětavosti a bojovnosti a domácí do žádné šance nepouštěli. Rozhodnutí padlo deset minut před koncem, Jan Matějka postupoval po pravé straně a když každý očekával centr přišla překvapivá střela na přední tyč a definitivní K.O. pro domácí – 2 : 0.Výsledek ještě přikrášlil Bílek, který se trefil v 87.min. hlavou po rohu Máši – 3 : 0. Poslední šanci měl v poslední minutě domácí Bárta , ale ve výhodné pozici z deseti metrů vysoko přestřelil. Myslím že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme byli efektivnější v zakončení a obrana ,až na zaváhání v úvodu utkání pracovala bezchybně. Chválit jednotlivce by po takovém utkání bylo vůči ostatním nefér. Všichni příkladně bojovali a dokázali se domácím vyrovnat v osobních soubojích. Musím pochválit i kluky na lavičce, kteří utkání také prožívali a parťáky na hřiští celý zápas hecovali. Ted´ jen zbývá takové výkony zopakovat v dalších těžkých zápasech.

Novinky

Áčko doma zvítězilo

23.5.2017 Ve Ždírci nad Doubravou se hrál vyrovnaný fotbal, kterému více...

Elévové

23.5.2017 více...

Dorost

22.5.2017 více...

Béčko doma vyhrálo

16.5.2017 Domácí začali proti Tisu velmi vlažně a nechávali v obraně okénka, což se více...