7.10.2008, Zdeněk Pleva

SK DEKORA „B“ – Mírovka 4 : 0 ( 1 : 0)

Sestava : Semelka – Pleva, Havelka, Sobotka (58.min.Bříza), Polánský – Hromádka, Matějka Jiří, Matějka Jan, Mikulecký – Veselský ( 58.min.Bílek), Sklenář (79.min.Petruželka).

Rozhodčí : Zadina Diváků : 50 ŽK : 2 : 3

Relativně snadným soupeřem mělo být dle umístění v tabulce mužstvo Mírovky. Domácí se však nadřeli na výraznější vítězství více než si před zápasem asi mysleli. Utkání začali očekávaným náporem, ale až na šanci Mikuleckého, který trefil po centru Veselského ve skluzu tyč, si v úvodní desetiminutovce vyloženou příležitost nevytvořili. Až v 10.min. hlavičkoval Sobotka po rohu těsně mimo. Za tři minuty skončil centr Jana Matějky na břevně. Po té vystrčili růžky hosté, ale nejdříve zazdili brejk 3 na 2 a potom zahrozili dvěma střelami z dálky. V 16.min. hostující golman akrobaticky vykopl gólovou střelu Jana Matějky. Uhodilo ve 22.min, Jirka Matějka prostrčil uličkou míč do vápna Hromádkovi, který podél golmana trefil – 1 : 0. Domácí pokračovali v tlaku, ale hráli zbytečně složitě a buďto kazili finální fázi nebo se snažili akce řešit zbytečným sólováním. Bojovní a houževnatí hosté je do dalších šancí nepouštěli. Až ve 38.min. nadělala hostujícímu brankáři problémy tečovaná střela Sobotky. Tři minuty před pauzou Hromádka po rychle rozehraném přímém kopu brankáře také nepropálil. Druhý poločas odehráli domácí přece jen lépe, ale z koncovkou se potýkali nadále. Ve 48.min. netrefil Sklenář po centru Hromádky odkrytou branku. Za čtyři minuty hlavičkoval vysoký Sobotka po rohu Jana Matějky opět mimo. V 54.min. se dostali přihrávkami na jeden dotek do vápna bratři Matějkové, ale Honza v koncovce selhal. Nejkrásnější akce utkání přišla v 58.min., Hromádka utekl po pravé straně , na jeho centr si naskočil Jirka Matějka, který krásnou hlavičkou trefil břevno. V 69.min se domácí konečně prosadili, když Jirka Matějka posunul do strany Hromádkovi, který se trefil z vápna přesně k tyči. Za minutu střílel z dálky Jirka Matějka a jeho střela minula šibenici o pár centimetrů. Čtvrt hodiny před koncem prostrčil míč do vápna agilní Hromádka, Jirka Matějka sám před brankářem poslal míč vedle. V 85.min. zkompletoval hattrick nejlepší hráč utkání Hromádka,když jeho tečovaná střela přelétla bezmocného golmana. Minutu před koncem ještě přikrášlil výsledek Jirka Matějka, který z úhlu prostřelil brankáře po střele Mikuleckého. Povinné tři body jsme získali, ale výkon hlavně v prvním poločase byl hodně rozpačitý. Je potřeba se vrátit k týmovému výkonu z minulých utkání, protože teď nás čekají zápasy z nejlepšími týmy okresního přeboru. Z domácího týmu vynikl střelec tří branek Hromádka a dříč Jirka Matějka.