7.10.2008, Zdeněk Pleva
SK DEKORA ,,A" opět prohrála a teď už musí vyhrát

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou prohráli počtvrté za sebou a v divizní tabulce se propadli na jedenáctou příčku. Po nadějném rozjezdu oddělují nyní Dekoru už jen tři body od sestupové příčky. „Teď doma musíme bezpodmínečně porazit Třebíč,“ ví dobře trenér Richard Zeman.

Rájec-Jestřebí - Ždírec 1:0 (0:0)

Gól: 63. Giertl. Rozhodčí: Goňa (exligový), ŽK: 1:3.Ždírec: Hlavoněk – Kysilko (85. Sobotka), Klupka, Hanovec – Buriánek, Carda, Procházka, Čalkovský, Šnobl – Kolouch, Hanousek (85. Máša).

Po domácím debaklu s Líšní postavil ždírecký kouč do brány Hlavoňka, na stopera Klupku a do zálohy se vrátil uzdravený Čalkovský. Dekora zachytila vyhlášený úvodní nápor Rájce a v začátku byla aktivnější. Horko bylo ždíreckým barvám až v 35. minutě, kdy nejprve Hlavoněk vychytal Němce a pak za něj před prázdnou bránou hasil nebezpečí Klupka. Ten nebezpečně hlavičkoval o chvíli později po rohu Čalkovského. Rozhodnutí padlo v 63. minutě, kdy hosté u postranní čáry ztratili lehký míč a po následném centru prostřelil Hlavoňka zblízka nekrytý Giertl. Dekora se snažila o vyrovnání, ale útočníkům scházela kvalitní finální přihrávka a Šnoblova střela v 84. minutě nebyla dostatečně prudká. „Mužstvo zápas dobře odpracovalo, ale bohužel jsme se opět nevyvarovali chyby vzadu. Nadějně rozehraných útoků do otevřené obrany jsme měli celou řadu, ale ve finále jsme byli neškodní,“ zhodnotil Zeman duel o „šest“ bodů.

Ostatní výsledky: Líšeň - Třebíč 2:0, Rousínov - Otrokovice 2:1, Protivanov - Žďár 0:0, Boskovice – Vyškov 1:1, Šardice - Mohelnice 5:0, Velké Meziříčí - Napajedla 1:2, Konice - Hulín 2:3.