6.10.2008, Zdeněk Pleva

Ždírec dostal znovu za uši

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou utrpěli podruhé za sebou těžký debakl, tentokrát dokonce doma. Ráz utkání s favoritem na postup určily dvě inkasované branky v první minutě obou poločasů. „Takový průběh by zamával i s lepším a zkušenějším týmem než je Ždírec. Procházíme obdobím, kdy nás soupeř tvrdě trestá za každou chybu,“ řekl po porážce 0:5 trenér Dekory Richard Zeman a dodal: „Štěstí jsme si vybrali dostatek při vstupu do soutěže. Zpátky nahoru se dostaneme jenom tvrdou prací a tohle mužstvo má vnitřní sílu. V tabulce na tom nejsme špatně a nyní přijdou hratelnější soupeři.“

Ždírec - Líšeň 0:5 (0:1)

Góly: 1. Dostálek (PK), 46. Široký, 50. Jaroš, 78. Pecha, 90. Crla. Rozhodčí: Fridrichovský (Pelhřimov), ŽK: 1:2. Diváci: 350. Ždírec: Žďánský – Kysilko, Hanovec, Klupka – Buriánek, Carda (80. Blažek), Procházka, Smejkal, Šnobl (62. Máša) – Kolouch, Hanousek (70. Sobotka).

Kromě Mareše, který už je v Brazílii na MS ve futsale, postrádala Dekora dalšího klíčového muže – ze zády laborujícího kapitána Čalkovského. Místo něho naskočila do hry posila z Jihlavy Luděk Procházka a do přestávky předvedl slibné momenty. Už po minutě se proti domácím kopala penalta, kterou exligista Richard Dostálek s přehledem proměnil, ale Ždírec se nepoložil. Mezi 10. až 20. minutou a v závěru poločasu si vynutil tlak, kopal sedm rohů a Hanousek se Šnoblem měli na kopačce vyrovnání. V nástupu do druhé půle zaspala domácí obrana při odvrácené standardní situaci a bylo zle. Zvláště když kanonýr Jaroš po akci Dostálka zvýšil v 50. minutě na 0:3. Další dva góly inkasoval Žďánský při čekání na závěrečný hvizd z dálky.

Ostatní výsledky: Třebíč - Rousínov 1:1, Otrokovice - Protivanov 4:0, Žďár - Boskovice 4:1, Vyškov - Šardice 1:0, Mohelnice - Velké Meziříčí 1:2, Napajedla - Konice 2:3, Hulín – Rájec-Jestřebí 2:0.