1.9.2008, Zdeněk Pleva

Ždírec vede divizi! Čekal to někdo?

Fotbalisté Dekory Ždírec porazili po kvalitní první půli Protivanov 2:0 a po čtyřech kolech se usadili v čele divizní tabulky. A to od nováčka z Vysočiny asi čekal málokdo. „Že budeme ve středu v Šardicích obhajovat první místo je příjemné, ale nechává nás to v klidu. Na tabulku se díváme odspodu, to je realita, proto mě více zajímá sobotní utkání v Napajedlech. V Šardicích pustíme na hřiště čerstvé síly,“ drží se při zemi trenér Dekory Richard Zeman.

Ždírec - Protivanov 2:0 (2:0)

Góly: 15. Čalkovský, 36. Kolouch. Rozhodčí: Trávníček (Zábřeh na Moravě), ŽK: 1:6, ČK: 0:1 (34. Koláček). Diváci: 450. Ždírec: Žďánský – Kysilko, Popelka, Klupka – Franc (70. Buriánek), Carda, Čalkovský (82. Smejkal), R. Mareš, Šnobl – Hanousek, Kolouch (88. Sobotka).

Ženskou rukou řízený autobus s fotbalisty Protivanova dorazil k Doubravce až dvacet minut před výkopem a také díky předzápasové gratulaci dlouholetému funkcionáři ždíreckého fotbalu Slávkovi Ondráčkovi k jeho osmdesátinám se začalo až na hraně dvacetiminutové čekací doby. A hráči Dekory dali svému velkému fanouškovi krásný dárek. Po oťukávací čtvrthodině se do soupeře zakousli a do přestávky rozhodli. V 15. minutě zachytil nepovedený výkop brankáře Vítka Čalkovský, zasekávačkou se zbavil jednoho beka a druhého hokejovou žabkou chytře obstřelil – 1:0. Ve 34. minutě upaloval ždírecký rychlík Hanousek zprava sám na gólmana, stoper Koláček ho ve vápně zezadu nedovoleně poslal k zemi, uviděl červenou kartu a kopala se penalta, při níž ovšem Čalkovský nechal vyniknout Vítka. Naštěstí už za dvě minuty kapitán Dekory své zaváhání napravil, zleva ideálně odcentroval a Kolouch s obráncem na zádech míč na první tyči parádně prodloužil do sítě. Ještě v první půli se ve dvou nadějných pozicích ocitl Hanousek, jenž v 50. minutě spálil tutovku po akci Šnobla s Kolouchem. O pět minut později vyrazil Vítek gólovou hlavičku Mareše k nohám Klupky a ten ze dvou kroků překopl odkrytou bránu. Pak se ještě sami před brankářem při zakončení nedohodli Kolouch se Šnoblem a zbytek času domácí taktickou hrou výsledek hlídali. Protivanov ve Ždírci zklamal a za devadesát minut neohrozil Žďánského svatyni. „Jedeme na vítězné vlně a dneska jsme to chtěli potvrdit. Povedlo se a teď se pokusíme něco přivést z venku,“ dodal Zeman.

Ostatní výsledky: Vyškov – Hulín 1:0, Žďár - Rájec-Jestřebí 2:0, Otrokovice – Konice 2:3, Třebíč - Velké Meziříčí 2:1, Líšeň – Šardice 1:2, Rousínov - Boskovice 1:1, Mohelnice – Napajedla 1:1.

Novinky

Áčko doma zvítězilo

23.5.2017 Ve Ždírci nad Doubravou se hrál vyrovnaný fotbal, kterému více...

Elévové

23.5.2017 více...

Dorost

22.5.2017 více...

Béčko doma vyhrálo

16.5.2017 Domácí začali proti Tisu velmi vlažně a nechávali v obraně okénka, což se více...