1.9.2008, Zdeněk Pleva

Ždírec vede divizi! Čekal to někdo?

Fotbalisté Dekory Ždírec porazili po kvalitní první půli Protivanov 2:0 a po čtyřech kolech se usadili v čele divizní tabulky. A to od nováčka z Vysočiny asi čekal málokdo. „Že budeme ve středu v Šardicích obhajovat první místo je příjemné, ale nechává nás to v klidu. Na tabulku se díváme odspodu, to je realita, proto mě více zajímá sobotní utkání v Napajedlech. V Šardicích pustíme na hřiště čerstvé síly,“ drží se při zemi trenér Dekory Richard Zeman.

Ždírec - Protivanov 2:0 (2:0)

Góly: 15. Čalkovský, 36. Kolouch. Rozhodčí: Trávníček (Zábřeh na Moravě), ŽK: 1:6, ČK: 0:1 (34. Koláček). Diváci: 450. Ždírec: Žďánský – Kysilko, Popelka, Klupka – Franc (70. Buriánek), Carda, Čalkovský (82. Smejkal), R. Mareš, Šnobl – Hanousek, Kolouch (88. Sobotka).

Ženskou rukou řízený autobus s fotbalisty Protivanova dorazil k Doubravce až dvacet minut před výkopem a také díky předzápasové gratulaci dlouholetému funkcionáři ždíreckého fotbalu Slávkovi Ondráčkovi k jeho osmdesátinám se začalo až na hraně dvacetiminutové čekací doby. A hráči Dekory dali svému velkému fanouškovi krásný dárek. Po oťukávací čtvrthodině se do soupeře zakousli a do přestávky rozhodli. V 15. minutě zachytil nepovedený výkop brankáře Vítka Čalkovský, zasekávačkou se zbavil jednoho beka a druhého hokejovou žabkou chytře obstřelil – 1:0. Ve 34. minutě upaloval ždírecký rychlík Hanousek zprava sám na gólmana, stoper Koláček ho ve vápně zezadu nedovoleně poslal k zemi, uviděl červenou kartu a kopala se penalta, při níž ovšem Čalkovský nechal vyniknout Vítka. Naštěstí už za dvě minuty kapitán Dekory své zaváhání napravil, zleva ideálně odcentroval a Kolouch s obráncem na zádech míč na první tyči parádně prodloužil do sítě. Ještě v první půli se ve dvou nadějných pozicích ocitl Hanousek, jenž v 50. minutě spálil tutovku po akci Šnobla s Kolouchem. O pět minut později vyrazil Vítek gólovou hlavičku Mareše k nohám Klupky a ten ze dvou kroků překopl odkrytou bránu. Pak se ještě sami před brankářem při zakončení nedohodli Kolouch se Šnoblem a zbytek času domácí taktickou hrou výsledek hlídali. Protivanov ve Ždírci zklamal a za devadesát minut neohrozil Žďánského svatyni. „Jedeme na vítězné vlně a dneska jsme to chtěli potvrdit. Povedlo se a teď se pokusíme něco přivést z venku,“ dodal Zeman.

Ostatní výsledky: Vyškov – Hulín 1:0, Žďár - Rájec-Jestřebí 2:0, Otrokovice – Konice 2:3, Třebíč - Velké Meziříčí 2:1, Líšeň – Šardice 1:2, Rousínov - Boskovice 1:1, Mohelnice – Napajedla 1:1.