Áčko znovu vyhrálo venku a je v divizi třetí !!!

25.8.2008, Zdeněk Pleva
SK DEKORA ,,A" znovu vyhrála venku a je v divizi třetí !

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou vyhráli v divizi i svůj druhý zápas venku. V souboji nováčků přehráli Mohelnici a po třech kolech jsou v tabulce nečekaně třetí.

Mohelnice - Ždírec 0:2 (0:0)

Góly: 54. Hanousek, 78. R. Mareš. Rozhodčí: Zelník (Krnov), ŽK: 2:2. Diváci: 400. Ždírec: Žďánský – Kysilko, Popelka, Klupka – Blažek, Carda (82. Sobotka), Smejkal, R. Mareš, Šnobl – Hanousek (62. Máša), Kolouch¨(84. Buriánek).

Ždírec do utkání vstoupil náporem a na konci úvodní desetiminutovky spálil dvě šance Hanousek. Nejprve po Kysilkově uličce pálil do golmana a pak Marešův centr uklidil zblízka nad. V polovině poločasu domácí hru srovnali a v jeho závěru se dvakrát předvedl brankář Žďánský. „Domácí hru vyrovnali proto, že jsme přestali běhat. O přestávce jsme mužstvo burcovali ke zvýšené aktivitě. A šli jsme za výhrou, protože tak slabý soupeř už asi v divizi nebude,“ podotýká trenér Richard Zeman. Hráči jeho slova vyslyšeli a kýžené tři body vybojovali. V 50. minutě ještě Blažek po chybě obrany přehodil brankáře i bránu, ale o čtyři minuty později už Hanousek po centru Smejkala a předchozí akci Mareše hlavičkoval přesně do protipohybu gólmana. Dekora měla štěstí v 60. minutě, kdy Vašíček v čisté šanci netrefil bránu. A hlavně se mohla spolehnout na neúnavného lídra Romana Mareše. Ten si dvanáct minut před koncem naskočil na Cardův roh a ligovou hlavičkou definitivně utnul platonický tlak Mohelnice. V závěru ještě Večeř vytáhl ze šibenice jeho projektil z vápna a na hřiště se dostala také nová posila z Pardubic Michal Buriánek. V neděli do Ždírce přijede Protivanov a u Doubravy se opět očekává vysoká návštěva. „Přál bych si, aby lidi kluky víc povzbudili a méně je kritizovali. Momentálně hrají na hraně svých možností a Protivanov bude sakra těžký soupeř,“ dodal Zeman.

Ostatní výsledky: Napajedla – Vyškov 1:3, Rájec-Jestřebí - Otrokovice 3:1, Hulín – Žďár 6:0, Konice – Třebíč 1:0, Velké Meziříčí - Líšeň 1:3, Šardice – Rousínov 2:1, Boskovice – Protivanov 1:0.