V domácí premiéře přišla SK DEKORA ,,A" o výhru z penalty

20.8.2008, Zdeněk Pleva
Ždírec přišel o výhru z penalty

Fotbalisté Dekory Ždírec doma na nečekané vítězství z Vyškova tříbodovým ziskem nenavázali. O výhru přišli čtvrthodinku před koncem z přísně nařízené penalty.

Ždírec – Boskovice 1:1 (1:0)

Góly: 24. Kolouch – 75. Macík (PK). Rozhodčí: Jiří Beneš (Střelice), ŽK: 1:2. Diváci: 350. Ždírec: Žďánský – Kysilko, Popelka, Klupka – Blažek, Carda, Smejkal (90. Hromádka), R. Mareš, Šnobl (66. Sobotka) – Hanousek, Kolouch (78. Máša).

I bez kapitána Čalkovského, který odjel na dovolenou, začala Dekora aktivně a v úvodu si vynutila pět rohových kopů. Tři Cardovy zprava hosté v pohodě vyřešili, ale na druhý Smejkalův kop zleva si na první tyč naskočil Kolouch a hlavou otevřel skóre. Pak se osmělili hosté, ale průniky přes levou ždíreckou stranu do úspěšného konce nedotáhli a pět minut před přestávkou měl na kopačce pojistku Hanousek, který se po kolmici Mareše krásně prohnal kolem stopera, ale pak nastřelil nohy vybíhajícího brankáře Švédy. Po přestávce vysunuly Boskovice dvoumetrového stopera Macíka na hrot společně s čerstvým Bártou, ale Kysilko s Klupkou si s nakopávanými míči věděli rady. "To byla naše výhoda. Problém byl v tom, že jsme už nebyli tak aktivní směrem dopředu a oběma útočníkům docházely síly," říká trenér Richard Zeman, který kvůli rozbité hlavě musel střídat štírka Šnobla. Další klíčový moment nastal po hodině hry, kdy Mareš ve vápně uvolnil Koloucha, ten se tělem zbavil obránce, ale levačkou znovu jen nastřelil výborného Švédu. V 75. minutě ztratil na půlce míč Smejkal, po přihrávce za obranu došlo ke střetu Kuldana s brankářem Žďánským, který rozhodčí Beneš posoudil jako faul a zkušený Macík se z penaltového bodu nemýlil. "I když si Žďánský měl při té situaci víc počkat, dušoval se mi, že při kličce stáhl ruce a protihráče se vůbec nedotkl. Předtím nás podržel, když vytáhl gólovou střelu na břevno," uvedl k nešťastnému vyrovnání ždírecký kouč. V závěru ještě nebezpečně stříleli Máša a Carda. "Soupeř byl sice aktivnější, ale za celý zápas jsme ho nepustili do jediné vyložené šance. O to víc ztráta bodů mrzí," dodal Zeman. V sobotu čeká Ždírec souboj nováčků v Mohelnici.

Ostatní výsledky: Žďár – Napajedla 3:0, Otrokovice – Hulín 0:0, Třebíč – Rájec-Jestřebí 2:0, Líšeň – Konice 2:0, Rousínov – Velké Meziříčí 2:3, Protivanov – Šardice 1:0, Vyškov – Mohelnice 4:2.