21.4.2008, Zdeněk Pleva
Ždírec zklamal ve Stáji

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou poprvé na jaře klopýtli a v neděli před obědem nechali překvapivě všechny body ve Stáji, kde hraje své domácí tým Sapeli Janovice.

Janovice - Ždírec 1:0 (1:0)

Gól: 8. Rychtecký (PK). Rozhodčí: Martenek (Třebíč), ŽK: 2:4. Ždírec: Benc – Kysilko, Klupka, Havel – Slanař, Smejkal (78. Šváb), Čalkovský, R. Mareš, Šnobl – Hanousek (68. Máša), Blažek (75. Sobotka).

Po dvouzápasové pauze naskočil do hry Roman Mareš, ale v útoku citelně chyběl zraněný Kolouch. Dekora dopolední začátek zvládla, hned po rozehrání nebezpečně z vápna stříleli Mareš se Smejkalem a v 6. minutě R. Mareš po rohu hlavičkoval do boční sítě. Jenže dvě minuty poté ztratili hosté ve středu pole zbytečně míč, Rychtecký vlétl do otevřené obrany, a když ho při pokusu o rychlou kličku fauloval Benc, sám nařízenou penaltu bezpečně proměnil. To byla osudová chyba. „Domácí se pak hodně zatáhli a my jsme na užším hřišti jejich bránu marně dobývali. Chyběl nám rychlejší přechod a také kvalita v útoku. Nelíbilo se mi ani nasazení většiny hráčů, a to si musíme před klíčovým zápasem s Hartvíkovicemi vyříkat. Svoje si uhrál jenom obránce Havel,“ zhodnotil nepovedený duel trenér Richard Zeman. Do přestávky působili Ždírečtí jako opaření a do náznaků šancí se dostali až po změně stran. Mareš trefil levačkou z úhlu tyč a finální nahrávka Blažka nikoho před bránou nenašla. Vzadu hosté i nadále vyráběli chyby, ale Benc je držel nad vodou při brejcích Špendlíčka, Padrnose a hlavičce Sourala. Dvanáct minut před koncem hasil ždírecký golman požár jen za cenu vyloučení a favorit dohrával o deseti. Výhra Janovic, které se opíraly o výkony exbrodského brankáře Ivana Rezničenka a trenéra Slovanu Josefa Sourala na postu stopéra, je naprosto zasloužená. „Utkání jsme nezvládli,“ dodal kouč Dekory.

Ostatní výsledky: Polná – Pacov 6:1, Borovina – Vrchovina 2:0, M. Budějovice - Třebíč B 3:3, Hartvíkovice – Bystřice 3:0, Jemnicko - Velká Bíteš 0:0, Humpolec - Žirovnice 1:0, Okříšky – Pelhřimov 2:0. Utkání 17. kola Jemnicko – Okříšky 2:2 bylo pro neoprávněný start hostujícího fotbalisty kontumováno na 3:0.