SK DEKORA ,,A" utrpěla vítězství

17.4.2008, Zdeněk Pleva

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou doslova utrpěli vítězství nad čtrnáctými Moravskými Budějovicemi. O už klasický domácí výsledek v poměru 1:0 se v úvodu utkání postaral kapitán Petr Čalkovský, který překvapil brankáře z přímého kopu. „Těšit nás dnes mohou jen ty tři body. Výkon byl katastrofální,“ přiznal trenér Dekory Richard Zeman. Z boje o postup do divize vypadl po třetí jarní prohře předsezónní kandidát číslo 1 Humpolec a nejspíše také Polná.

Ždírec – M. Budějovice 1:0 (1:0)

Gól: 9. Čalkovský. Rozhodčí: Fabeš (Telč), ŽK: 4:3. Diváci: 300. Ždírec: Benc – Kysilko, Klupka, Havel – Carda, Slanař, Čalkovský (80. Blažek), Smejkal, Šnobl (66. V. Ganobjak) – Kolouch (24. Hanousek), Máša.

Ždírec znovu nastoupil bez zraněného Romana Mareše, už v prvním poločase musel s nataženým svalem ze hřiště elitní útočník Kolouch a ze zdravotních důvodů utkání nedohráli rovněž Šnobl s Čalkovským. To však nebyla hlavní příčina rozhárané hry lídra tabulky. Dekora působila od začátku ospalým dojmem a kromě pohybu domácím hráčům na hrbolatém trávníku scházela také kvalitní přihrávka. Do přestávky si Ždírečtí vypracovali jedinou gólovou příležitost, ale Hanousek místo odkryté brány trefil obránce. V nástupu do druhé půle neuspěl sám před gólmanem Máša a po hodině hry znovu ani Hanousek. Čalkovský z nepřímého kopu uvnitř vápna zase neprostřelil zeď. A tak byli domácí rádi, že také Benc působil v bráně jistým dojmem a stejně jako předtím dvakrát Šváb udržel čisté konto.

Ostatní výsledky: Pelhřimov – Pacov 4:0, Vrchovina – Polná 0:0, Třebíč B – Borovina 0:3, Bystřice – Janovice 4:2, Velká Bíteš – Hartvíkovice 0:2, Žirovnice – Jemnicko 2:2, Okříšky – Humpolec 1:0.

Novinky

Áčko doma zvítězilo

23.5.2017 Ve Ždírci nad Doubravou se hrál vyrovnaný fotbal, kterému více...

Elévové

23.5.2017 více...

Dorost

22.5.2017 více...

Béčko doma vyhrálo

16.5.2017 Domácí začali proti Tisu velmi vlažně a nechávali v obraně okénka, což se více...