SK DEKORA ,,A" utrpěla vítězství

17.4.2008, Zdeněk Pleva

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou doslova utrpěli vítězství nad čtrnáctými Moravskými Budějovicemi. O už klasický domácí výsledek v poměru 1:0 se v úvodu utkání postaral kapitán Petr Čalkovský, který překvapil brankáře z přímého kopu. „Těšit nás dnes mohou jen ty tři body. Výkon byl katastrofální,“ přiznal trenér Dekory Richard Zeman. Z boje o postup do divize vypadl po třetí jarní prohře předsezónní kandidát číslo 1 Humpolec a nejspíše také Polná.

Ždírec – M. Budějovice 1:0 (1:0)

Gól: 9. Čalkovský. Rozhodčí: Fabeš (Telč), ŽK: 4:3. Diváci: 300. Ždírec: Benc – Kysilko, Klupka, Havel – Carda, Slanař, Čalkovský (80. Blažek), Smejkal, Šnobl (66. V. Ganobjak) – Kolouch (24. Hanousek), Máša.

Ždírec znovu nastoupil bez zraněného Romana Mareše, už v prvním poločase musel s nataženým svalem ze hřiště elitní útočník Kolouch a ze zdravotních důvodů utkání nedohráli rovněž Šnobl s Čalkovským. To však nebyla hlavní příčina rozhárané hry lídra tabulky. Dekora působila od začátku ospalým dojmem a kromě pohybu domácím hráčům na hrbolatém trávníku scházela také kvalitní přihrávka. Do přestávky si Ždírečtí vypracovali jedinou gólovou příležitost, ale Hanousek místo odkryté brány trefil obránce. V nástupu do druhé půle neuspěl sám před gólmanem Máša a po hodině hry znovu ani Hanousek. Čalkovský z nepřímého kopu uvnitř vápna zase neprostřelil zeď. A tak byli domácí rádi, že také Benc působil v bráně jistým dojmem a stejně jako předtím dvakrát Šváb udržel čisté konto.

Ostatní výsledky: Pelhřimov – Pacov 4:0, Vrchovina – Polná 0:0, Třebíč B – Borovina 0:3, Bystřice – Janovice 4:2, Velká Bíteš – Hartvíkovice 0:2, Žirovnice – Jemnicko 2:2, Okříšky – Humpolec 1:0.