SK DEKORA ,,A" bez problémů přejela Borovinu

7.4.2008, Zdeněk Pleva
Fotbalisté Ždírce nad Doubravou vyhráli bez větších problémů v Třebíčí na Borovině a v tabulce pravdy získali už patnáct plusových bodů. Druhé Hartvíkovice, které mají zápas v Okříškách k dobru, ztrácí na Dekoru šest, třetí Pelhřimov sedm a čtvrtá Polná osm bodů.

Borovina - Ždírec 0:3 (0:2)

Góly: 30. Kolouch, 31. Čalkovský (PK), 57. Máša. Rozhodčí: Bína (Vyskytná u Jihlavy), ŽK: 2:2. Ždírec: Šváb – Kysilko, Klupka, Havel – Carda, Slanař, Čalkovský (75. Sobotka), Smejkal, Šnobl – Kolouch (80. Hanousek), Máša (65. Blažek).

Do první šance se sice po zaváhání Klupky dostal domácí Prokeš a mladík Šváb si v 6. minutě připsal první důležitý zákrok, ale pak už se hrálo v režii favorita. Rozhodnutí padlo po půlhodině, když nejprve roh Čalkovského uklidil v brankovišti hlavou nekompromisně do sítě Kolouch a minutu nato proměnil penaltu, nařízenou za podražení Máši, kapitán Čalkovský. Ten měl prsty i ve třetím gólu, když nastartoval Mášu, který udělal kličku gólmanovi a stanovil konečný výsledek. Výhra Dekory mohla a měla být ještě výraznější. Už v prvním poločase běželi sami na bránu Máša a Čalkovský, který navíc netrefil bránu v dalších dvou stoprocentních pozicích. Po přestávce si na rozchytaném Kántorovi dvakrát při samostatném průniku vylámal zuby Šnobl a jednou Carda s Kolouchem. Za stavu 0:3 hasil dvakrát lehkovážnost svých spoluhráčů Šváb, který Tomkovi dokonce chytil penaltu. „Pomalejšího soupeře jsme jednoduše přeběhli. Za rozhodnutého stavu hráči řešili poněkud ležérně jednoznačné situace vpředu i vzadu a výsledek mohl klidně skončit dva ku osmi,“ zhodnotil už třináctou výhru v sezoně trenér Richard Zeman. Tahem na bránu se prosazovali oba útočníci, u všech podstatných momentů byl špílmachr Čalkovský a v záloze bez Romana Mareše byl nejpracovitější štírek Šnobl.

Ostatní výsledky: Jemnicko - Okříšky 2:2, Pacov - Vrchovina 1:1, Hartvíkovice – Žirovnice 2:0, Janovice - Velká Bíteš 3:1, Moravské Budějovice – Bystřice 1:1, Polná – Třebíč B 1:1, Humpolec – Pelhřimov 1:2.

Novinky

Áčko doma zvítězilo

23.5.2017 Ve Ždírci nad Doubravou se hrál vyrovnaný fotbal, kterému více...

Elévové

23.5.2017 více...

Dorost

22.5.2017 více...

Béčko doma vyhrálo

16.5.2017 Domácí začali proti Tisu velmi vlažně a nechávali v obraně okénka, což se více...