SK DEKORA ,,A" bez problémů přejela Borovinu

7.4.2008, Zdeněk Pleva
Fotbalisté Ždírce nad Doubravou vyhráli bez větších problémů v Třebíčí na Borovině a v tabulce pravdy získali už patnáct plusových bodů. Druhé Hartvíkovice, které mají zápas v Okříškách k dobru, ztrácí na Dekoru šest, třetí Pelhřimov sedm a čtvrtá Polná osm bodů.

Borovina - Ždírec 0:3 (0:2)

Góly: 30. Kolouch, 31. Čalkovský (PK), 57. Máša. Rozhodčí: Bína (Vyskytná u Jihlavy), ŽK: 2:2. Ždírec: Šváb – Kysilko, Klupka, Havel – Carda, Slanař, Čalkovský (75. Sobotka), Smejkal, Šnobl – Kolouch (80. Hanousek), Máša (65. Blažek).

Do první šance se sice po zaváhání Klupky dostal domácí Prokeš a mladík Šváb si v 6. minutě připsal první důležitý zákrok, ale pak už se hrálo v režii favorita. Rozhodnutí padlo po půlhodině, když nejprve roh Čalkovského uklidil v brankovišti hlavou nekompromisně do sítě Kolouch a minutu nato proměnil penaltu, nařízenou za podražení Máši, kapitán Čalkovský. Ten měl prsty i ve třetím gólu, když nastartoval Mášu, který udělal kličku gólmanovi a stanovil konečný výsledek. Výhra Dekory mohla a měla být ještě výraznější. Už v prvním poločase běželi sami na bránu Máša a Čalkovský, který navíc netrefil bránu v dalších dvou stoprocentních pozicích. Po přestávce si na rozchytaném Kántorovi dvakrát při samostatném průniku vylámal zuby Šnobl a jednou Carda s Kolouchem. Za stavu 0:3 hasil dvakrát lehkovážnost svých spoluhráčů Šváb, který Tomkovi dokonce chytil penaltu. „Pomalejšího soupeře jsme jednoduše přeběhli. Za rozhodnutého stavu hráči řešili poněkud ležérně jednoznačné situace vpředu i vzadu a výsledek mohl klidně skončit dva ku osmi,“ zhodnotil už třináctou výhru v sezoně trenér Richard Zeman. Tahem na bránu se prosazovali oba útočníci, u všech podstatných momentů byl špílmachr Čalkovský a v záloze bez Romana Mareše byl nejpracovitější štírek Šnobl.

Ostatní výsledky: Jemnicko - Okříšky 2:2, Pacov - Vrchovina 1:1, Hartvíkovice – Žirovnice 2:0, Janovice - Velká Bíteš 3:1, Moravské Budějovice – Bystřice 1:1, Polná – Třebíč B 1:1, Humpolec – Pelhřimov 1:2.